G8250031007YEU
G8250031007YEU Amphenol ICC (Commercial Products)
bwb_agilbrick_2_00mm_btb_header_g825.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: PIN HEADER 2.0MM PITCH STR DIP,1
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VDC
Current Rating (Amps): 1.5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 3
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.327" (8.30mm)
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PIN HEADER 2.0MM PITCH STR DIP,1, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VDC, Current Rating (Amps): 1.5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 3, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.327" (8.30mm), Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Інші пропозиції G8250031007YEU
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G8250031007YEU G8250031007YEU Виробник : Amphenol Commercial Products bwb_agilbrick_2_00mm_btb_header_g825.pdf Headers & Wire Housings Pin Header 2.0mm Pitch STR DIP,1x3Pin,G/F,NY6T,4.0mm*1.5mm*2.8mm