G846A10000C1EU
G846A10000C1EU Amphenol ICC (Commercial Products)
bwb_agillink_1_00mm_wtb.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH STR SM
Features: Pick and Place, Solder Retention
Voltage Rating: 50VAC/DC
Current Rating (Amps): 1A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Rectangular
Insulation Height: 0.114" (2.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: WIRE TO BOARD 1.0MM PITCH STR SM, Features: Pick and Place, Solder Retention, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Voltage Rating: 50VAC/DC, Current Rating (Amps): 1A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Rectangular, Insulation Height: 0.114" (2.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6.
Інші пропозиції G846A10000C1EU
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G846A10000C1EU G846A10000C1EU Виробник : Amphenol Commercial Products bwb_agillink_1_00mm_wtb.pdf Headers & Wire Housings Wire to Board 1.0mm Pitch STR SMT,1x10Pin,MATTE TIN,NY46,NATURAL