G86104111YEU Amphenol ICC (Commercial Products)
g861xxx1xyeu.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: PROTECT HEADER 2.0MM PITCH STR D
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Kinked Pin, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.134" (3.40mm)
Insulation Height: 0.240" (6.10mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PROTECT HEADER 2.0MM PITCH STR D, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 4, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Kinked Pin, Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.134" (3.40mm), Insulation Height: 0.240" (6.10mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6.
Інші пропозиції G86104111YEU
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G86104111YEU G86104111YEU Виробник : Amphenol Commercial Products g861xxx1xyeu.pdf Headers & Wire Housings Protect Header 2.0mm Pitch STR DIP,1x4Pin,Matte Tin,NY66,W/KINK,TAIL=3.4MM