G88MP10C00DEU
G88MP10C00DEU Amphenol ICC (Commercial Products)
bwb_micro_power_plus.pdf
Виробник: Amphenol ICC (Commercial Products)
Description: G88MP10C00DEU-3.0 MM PITCH VT DI
Packaging: Tray
Features: Board Guide
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm)
Insulation Height: 0.390" (9.91mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm)
Contact Length - Mating: 0.178" (4.52mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: G88MP10C00DEU-3.0 MM PITCH VT DI, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm), Insulation Height: 0.390" (9.91mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.118" (3.00mm), Contact Length - Mating: 0.178" (4.52mm).