G8P-1C4-X-DC12 Omron Electronics Inc-EMC Div
G8P%5B1%5D.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 77 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 2500VA, 280W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 77 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 2500VA, 280W.