G8P-1C4-X-DC24 Omron Electronics Inc-EMC Div
G8P%5B1%5D.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 36 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Coil Insulation: Class B
Load - Max Switching: 2500VA, 280W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 36 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 2500VA, 280W.