G8P1C4TPDC48
G8P1C4TPDC48 Omron Electronics Inc-EMC Div
G8P%5B1%5D.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 19 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 2500VA, 280W
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 19 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 2500VA, 280W.
Інші пропозиції G8P1C4TPDC48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
G8P-1C4TP-DC48 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div Description: POWER PCB RELAY
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 19 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
товару немає в наявності
G8P-1C4TP DC48 G8P-1C4TP DC48 Виробник : Omron Electronics General Purpose Relays Power PCB Relay SPDT Q-C 48VDC