GBI35J-LV-T
GBI35J-LV-T Diotec Semiconductor
gbi35j-lv.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Description: GBI35J-LV-T
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: GBI
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 35 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 940 mV @ 17.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V
Написати відгук
Category: Flat single phase diode bridge rectif., Description: Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 600V; If: 35A; Ifsm: 400A, Type of bridge rectifier: single-phase, Max. off-state voltage: 0.6kV, Load current: 35A, Max. forward impulse current: 0.4kA, Version: flat, Case: GBI, Electrical mounting: THT, Leads: flat pin, Kind of package: tube, Max. forward voltage: 0.94V, Features of semiconductor devices: UL approval.
Інші пропозиції GBI35J-LV-T
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
GBI35J-LV-T GBI35J-LV-T Виробник : Diotec Semiconductor gbi35j-lv.pdf Bridge Rectifiers Low Vf Bridge, 1-ph, GBI, 600V, 35A, 150C
товару немає в наявності
Description: Bridge rectifier: single-phase; Urmax: 600V; If: 35A; Ifsm: 400A
Type of bridge rectifier: single-phase
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 35A
Max. forward impulse current: 0.4kA
Leads: flat pin
Kind of package: tube
Max. forward voltage: 0.94V