GD1400HFY120P2S STARPOWER SEMICONDUCTOR
Виробник: STARPOWER SEMICONDUCTOR
Category: IGBT modules
Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 1400A
Technology: Advanced Trench FS IGBT
Mechanical mounting: screw
Electrical mounting: screw
Type of semiconductor module: IGBT
Topology: IGBT half-bridge
Case: P2.0
Semiconductor structure: transistor/transistor
Collector current: 1.4kA
Gate-emitter voltage: ±20V
Max. off-state voltage: 1.2kV
Pulsed collector current: 2.8kA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: IGBT modules, Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 1400A, Technology: Advanced Trench FS IGBT, Mechanical mounting: screw, Electrical mounting: screw, Type of semiconductor module: IGBT, Topology: IGBT half-bridge, Case: P2.0, Semiconductor structure: transistor/transistor, Collector current: 1.4kA, Gate-emitter voltage: ±20V, Max. off-state voltage: 1.2kV, Pulsed collector current: 2.8kA.