Продукція > TOCOS > GF063P1-B103K
GF063P1-B103K
GF063P1-B103K TOCOS
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 10kΩ; 500mW; ±10%; linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: single turn
Resistance: 10kΩ
Power: 0.5W
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Track material: cermet
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Terminal pitch: 5x2.5mm
Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm
Operating temperature: -55...125°C
Electrical rotation angle: 220°
Mechanical rotation angle: 250°
на замовлення 625 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 10kΩ; 500mW; ±10%; linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Resistance: 10kΩ, Power: 0.5W, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Track material: cermet, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Terminal pitch: 5x2.5mm, Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm, Operating temperature: -55...125°C, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 250°.