Продукція > TOCOS > GF063P1-B201K
GF063P1-B201K
GF063P1-B201K TOCOS
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 200Ω; 500mW; ±10%; linear
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 5x2.5mm
Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm
Power: 0.5W
Tolerance: ±10%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Resistance: 200Ω
Electrical rotation angle: 220°
Mechanical rotation angle: 250°
на замовлення 63 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 200Ω; 500mW; ±10%; linear, Track material: cermet, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Terminal pitch: 5x2.5mm, Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm, Power: 0.5W, Tolerance: ±10%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Resistance: 200Ω, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 250°.