Продукція > TOCOS > GF063P1-B503K
GF063P1-B503K
GF063P1-B503K TOCOS
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 500mW; ±10%; linear
Resistance: 50kΩ
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±10%
Kind of potentiometer: single turn
Characteristics: linear
Terminal pitch: 5x2.5mm
Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm
Power: 0.5W
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Type of potentiometer: mounting
на замовлення 632 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 500mW; ±10%; linear, Resistance: 50kΩ, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Tolerance: ±10%, Kind of potentiometer: single turn, Characteristics: linear, Terminal pitch: 5x2.5mm, Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm, Power: 0.5W, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 250°, Track material: cermet, Type of potentiometer: mounting.