Продукція > TOCOS > GF063P1-B504K
GF063P1-B504K
GF063P1-B504K TOCOS
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 500kΩ; 500mW; ±10%; linear
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Terminal pitch: 5x2.5mm
Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm
Power: 0.5W
Tolerance: ±10%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Electrical rotation angle: 220°
Mechanical rotation angle: 250°
Resistance: 500kΩ
Track material: cermet
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 500kΩ; 500mW; ±10%; linear, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Terminal pitch: 5x2.5mm, Body dimensions: 6.8x6.8x5.5mm, Power: 0.5W, Tolerance: ±10%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 250°, Resistance: 500kΩ, Track material: cermet.