Продукція > TOCOS > GF063S-B202K
GF063S-B202K
GF063S-B202K TOCOS
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2kΩ; 500mW; ±10%; linear
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±10%
Kind of potentiometer: single turn
Terminal pitch: 5x2.5mm
Body dimensions: 6.8x8.2x6.1mm
Power: 0.5W
Resistance: 2kΩ
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Track material: cermet
на замовлення 391 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 2kΩ; 500mW; ±10%; linear, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Terminal pitch: 5x2.5mm, Body dimensions: 6.8x8.2x6.1mm, Power: 0.5W, Resistance: 2kΩ, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 250°, Track material: cermet.