Продукція > TOCOS > GF063S-B503K
GF063S-B503K
GF063S-B503K TOCOS
Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 500mW; ±10%; linear
Operating temperature: -55...125°C
Mounting: THT
Terminal pitch: 5x2.5mm
Body dimensions: 6.8x8.2x6.1mm
Power: 0.5W
Tolerance: ±10%
Temperature coefficient: 100ppm/°C
Electrical rotation angle: 220°
Mechanical rotation angle: 250°
Resistance: 50kΩ
Track material: cermet
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 50kΩ; 500mW; ±10%; linear, Operating temperature: -55...125°C, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Mounting: THT, Terminal pitch: 5x2.5mm, Body dimensions: 6.8x8.2x6.1mm, Power: 0.5W, Tolerance: ±10%, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Electrical rotation angle: 220°, Mechanical rotation angle: 250°, Resistance: 50kΩ, Track material: cermet.