GF2G100MG160A00CE0
GF2G100MG160A00CE0 CHANGZHOU HUAWEI ELECTRONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 10uF; 400VDC; Ø10x16mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø10x16mm
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: GF
Operating current: 229mA
Height: 16mm
Diameter: 10mm
ESR value: 5.5mΩ
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 10uF; 400VDC; Ø10x16mm; Pitch: 5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 10µF, Operating voltage: 400V DC, Body dimensions: Ø10x16mm, Terminal pitch: 5mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -25...105°C, Manufacturer series: GF, Operating current: 229mA, Height: 16mm, Diameter: 10mm, ESR value: 5.5mΩ.