GF2G470ML250A00CE0
GF2G470ML250A00CE0 CHANGZHOU HUAWEI ELECTRONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 400VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 400V DC
Body dimensions: Ø16x25mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -25...105°C
Manufacturer series: GF
Operating current: 0.57A
Height: 25mm
Diameter: 16mm
ESR value: 1.38mΩ
Написати відгук
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 47uF; 400VDC; Ø16x25mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 47µF, Operating voltage: 400V DC, Body dimensions: Ø16x25mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -25...105°C, Manufacturer series: GF, Operating current: 0.57A, Height: 25mm, Diameter: 16mm, ESR value: 1.38mΩ.