GFC1602G-BNFEJSB17
GFC1602G-BNFEJSB17 Gi Far technology Co., Ltd
GFC1602G-BNFEJSB17_Ver.D.pdf
Виробник: Gi Far technology Co., Ltd
Description: 16X2 STN-BWHITE53*20WITH CON
Packaging: Tape & Box (TB)
Display Type: STN - Super-Twisted Nematic
Display Mode: Transmissive
Backlight: LED - White
Interface: Parallel
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Voltage - Supply: 5V
Viewing Area: 35.85mm L x 9.80mm W
Character Size: 3.55mm H x 1.70mm W
Display Format: 16 x 2
Character Format: 5 x 8 Dots
Dot Size: 0.30mm W x 0.40mm H
Controller Type: ST7066U-0A
Outline L x W x H: 53.00mm x 20.00mm x 9.50mm