GL15-HT3-GS08
GL15-HT3-GS08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
GL%2805%2C24%29-HT3.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 15VWM 33VC LLP75-3B
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 3-WDFN
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 10A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Supplier Device Package: LLP75-3B
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33V
Power - Peak Pulse: 300W