GLD140HG
GLD140HG SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
GLD140.pdf
Виробник: SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Description: AC/DC CNVRTR 5V 12V +/-15V 140W
Power (Watts): 140W (180W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 8.50" L x 4.50" W x 1.95" H (215.9mm x 114.3mm x 49.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: Medical
Approval Agency: CE
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: 12V
Voltage - Output 3: 15V
Voltage - Output 4: -15V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 4
Current - Output 1: 6 A
Current - Output 2: 3 A
Current - Output 3: 2 A
Current - Output 4: 2 A
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CNVRTR 5V 12V +/-15V 140W, Power (Watts): 140W (180W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 8.50" L x 4.50" W x 1.95" H (215.9mm x 114.3mm x 49.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: Medical, Approval Agency: CE, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: 12V, Voltage - Output 3: 15V, Voltage - Output 4: -15V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 4, Current - Output 1: 6 A, Current - Output 2: 3 A, Current - Output 3: 2 A, Current - Output 4: 2 A.