GM2G391MW43045M
GM2G391MW43045M Chinsan (Elite)
GM Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 400 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.003 A @ 50 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 400 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.003 A @ 50 kHz.