GP55-2871-FBW
GP55-2871-FBW RCD Components
GP-GPS-FP-Series-Datasheet.pdf
Виробник: RCD Components
Description: RES 2.87K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Features: Moisture Resistant
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: 100ppm/°C
Size / Dimension: 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -55°C ~ 160°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Resistance: 2.87 kOhms
Написати відгук
Description: RES 2.87K OHM 1% 1/4W AXIAL, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±1%, Features: Moisture Resistant, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: 100ppm/°C, Size / Dimension: 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -55°C ~ 160°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Active, Resistance: 2.87 kOhms.