Продукція > GANPOWER > GPI65007DF88
GPI65007DF88
GPI65007DF88 GaNPower
GPI65007DF88-V2.5.pdf
Виробник: GaNPower
Description: GaNFET N-CH 650V 7A DFN8x8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: GaNFET (Gallium Nitride)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7A
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 3.5mA
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V
Vgs (Max): +7.5V, -12V
Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2.1 nC @ 6 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 60 pF @ 500 V
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: GaNFET N-CH 650V 7A DFN8x8, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: GaNFET (Gallium Nitride), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 7A, Vgs(th) (Max) @ Id: 1.5V @ 3.5mA, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, Vgs (Max): +7.5V, -12V, Drain to Source Voltage (Vdss): 650 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 2.1 nC @ 6 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 60 pF @ 500 V.