GPM-8330-60
  • GPM-8330-60
  • GPM-8330-60
  • GPM-8330-60
GPM-8330-60 GW INSTEK
Виробник: GW INSTEK
Category: Power Meters and Analyzers
Description: Meter: power; LCD TFT 5"; True RMS; 60A; 1kV; 100mHz÷100kHz; 35VA
Measuring instrument features: harmonics analyser
Interface: LAN; RS232C; USB device; USB Host
Kind of display used: LCD TFT 5"
Type of meter: power
True effective value measurement: True RMS
Band: 100mHz...100kHz
Dimensions: 220x132x402.5mm
Maximum current: 60A
Number of channels: 3
Power consumption: 35VA
Supply voltage: 100...240V AC
Max. voltage: 1kV
Standard equipment: cable GTL-209 x3; cable GTL-212A x3; mains cable; user's manual
Conform to the norm: CAT II 600V