Продукція > C3CONTROLS > GPRM-B2C10D-3
GPRM-B2C10D-3
GPRM-B2C10D-3 c3controls
Виробник: c3controls
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Packaging: Bag
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.5 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 240VAC, 28VDC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Part Status: Active
на замовлення 147 шт:
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V, Packaging: Bag, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 240VAC, 28VDC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Active.