GS0500-17M001 NMB Technologies Corporation
DS_12_GS_Series.pdf
Виробник: NMB Technologies Corporation
Description: HYBRID 17 STEP MOTOR 1:50 GEARBO
Features: Flatted Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm)
Type: Hybrid Gear Motor
Operating Temperature: -10°C ~ 50°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 0.036°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 113.30 / 800
Coil Type: Unipolar
Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm)
NEMA Frame Size: 17
Current Rating (Amps): 850 mA
Coil Resistance: 4.2 Ohms
Steps per Revolution: 10000
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HYBRID 17 STEP MOTOR 1:50 GEARBO, Features: Flatted Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 1.654" x 1.654" (42.00mm x 42.00mm), Type: Hybrid Gear Motor, Operating Temperature: -10°C ~ 50°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 0.036°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 113.30 / 800, Coil Type: Unipolar, Diameter - Shaft: 0.197" (5.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.220" (31.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.787" (20.00mm), NEMA Frame Size: 17, Current Rating (Amps): 850 mA, Coil Resistance: 4.2 Ohms, Steps per Revolution: 10000.