GTB2B12C
GTB2B12C CW Industries
GTB2B12.pdf
Виробник: CW Industries
Description: SWITCH TOGGLE SPST 12A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 12A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPST
Switch Function: On-Off
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 16.20mm
Actuator Type: Standard Round
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
на замовлення 702 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH TOGGLE SPST 12A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 12A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPST, Switch Function: On-Off, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 16.20mm, Actuator Type: Standard Round, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia, Voltage Rating - AC: 250 V.