GUVV-T13GD-L
GUVV-T13GD-L Genicom Co., Ltd.
GUVV-T13GD-L.pdf
Виробник: Genicom Co., Ltd.
Description: SENSOR PHOTODIODE 230-395NM TO46
Packaging: Tray
Package / Case: TO-46-2 Metal Can
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Schottky
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Spectral Range: 230nm ~ 395nm
Color - Enhanced: Ultraviolet (UV)
Responsivity @ nm: 0.13 A/W @ 350nm
Active Area: 1.54mm²
Current - Dark (Typ): 20nA (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2 V