GV2E182MND3555
GV2E182MND3555 Chinsan (Elite)
GV%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5 A @ 120 Hz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5 A @ 120 Hz.