Продукція > MEAN WELL > HBG-100-24AB
HBG-100-24AB
HBG-100-24AB MEAN WELL
HBG-100(DA)-spec.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 96W; 14.4÷24VDC; 2400÷4000mA; IP65
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 96W
Output voltage: 14.4...24V DC
Output current: 2.4...4A
Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC
IP rating: IP65
Body dimensions: Ø130x66.5mm
Manufacturer series: HBG-100
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP
Operating temperature: -40...85°C
Electrical connection: wires
Lead length: 0.2m; 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 90.5%
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 96W; 14.4÷24VDC; 2400÷4000mA; IP65, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 96W, Output voltage: 14.4...24V DC, Output current: 2.4...4A, Supply voltage: 90...305V AC; 127...431V DC, IP rating: IP65, Body dimensions: Ø130x66.5mm, Manufacturer series: HBG-100, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP, Operating temperature: -40...85°C, Electrical connection: wires, Lead length: 0.2m; 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; adjustable output current level; dimming function 1-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 90.5%, Operating modes: constant current, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Інші пропозиції HBG-100-24AB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-100-24AB Виробник : MEAN WELL USA Inc. Description: PWR SUPP, BATT & COND
Features: OCP, OTP, OVP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.12" Dia x 2.62" H (130.0mm x 66.5mm)
Voltage - Output: 14.4 ~ 24V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, EAC, ENEC, TUV
Ratings: IP65
Efficiency: 90.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV