Продукція > MEAN WELL > HBG-240P-36A
HBG-240P-36A
HBG-240P-36A MEAN WELL
HBG_240P_SPEC-1291173.pdf
Виробник: MEAN WELL
LED Power Supplies 241.2W 36V 6.7A CV+CC Adj W/Pot
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 6.7A, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.67" Dia x 1.38" H (144.0mm x 35.0mm), Voltage - Output: 21.6 ~ 36V, Type: Constant Current, Voltage, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, Efficiency: 92.5%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 6.7A, Voltage - Input (Min): 90VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 241 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HBG-240P-36A HBG-240P-36A Виробник : MEAN WELL USA Inc. HBG-240P-spec.pdf Description: LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 6.7A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.67" Dia x 1.38" H (144.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output: 21.6 ~ 36V
Type: Constant Current, Voltage
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Efficiency: 92.5%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 6.7A
Voltage - Input (Min): 90VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 241 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV