HBZ680MBBCF0KR
HBZ680MBBCF0KR Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
hbu-hbz-hbe-hbx.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP CER 68PF 2KV RADIAL
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Features: High Voltage
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 pF