HC1E-HTM-AC100V-F
HC1E-HTM-AC100V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 100VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 13.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 30 VAC
Must Operate Voltage: 80 VAC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 100VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 13.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 30 VAC, Must Operate Voltage: 80 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.