HC2E-L-AC12V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, 8 Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 9.6 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, 8 Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VAC, Must Operate Voltage: 9.6 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete.