HC4E-H-DC100V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 100V
Packaging: Box
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 100VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, 14 Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 10 VDC
Must Operate Voltage: 80 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 500VA
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 100V, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 100VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, 14 Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 10 VDC, Must Operate Voltage: 80 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 500VA.