HCSREC-S-15A-BK
HCSREC-S-15A-BK Thomas Research Products
1607A_HCSREC_SPEC.pdf
Voltage Rating: 125V
Current Rating (Amps): 15A
Написати відгук
Description: AC RCPT NEMA 5-15R, Packaging: Box, Features: LED Indicator, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Voltage Rating: 125V, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Outlet Box, Number of Positions: 3 per connection (2), Termination: Screw, Connector Style: NEMA 5-15R, Material Flammability Rating: UL94 V-2, Part Status: Active.