HCZ1K0100A Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
HC,HD,HG_Series.pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: RES 1.01K OHM 0.05% 0.3W RADIAL
Power (Watts): 0.3W
Tolerance: ±0.05%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±1ppm/°C
Size / Dimension: 0.421" L x 0.169" W (10.70mm x 4.30mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Number of Terminations: 2
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 1.01 kOhms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 1.01K OHM 0.05% 0.3W RADIAL, Power (Watts): 0.3W, Tolerance: ±0.05%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: ±1ppm/°C, Size / Dimension: 0.421" L x 0.169" W (10.70mm x 4.30mm), Composition: Metal Foil, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Number of Terminations: 2, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Resistance: 1.01 kOhms.