HCZ680KBCDF0KR
HCZ680KBCDF0KR Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
hcuhczhce.pdf
Виробник: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description: CAP CER 68PF 3KV RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Lead Style: Straight
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 pF