HD160-148
HD160-148 Digital Power Corporation
HD160_Series.pdf
Виробник: Digital Power Corporation
Description: AC/DC CONVERTER 48V 160W
Power (Watts): 160W
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.06" H (101.6mm x 50.8mm x 26.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 170 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, CSA, NEMKO
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 3.33 A
на замовлення 188 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 160W, Power (Watts): 160W, Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.00" L x 2.00" W x 1.06" H (101.6mm x 50.8mm x 26.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 170 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, CSA, NEMKO, Efficiency: 90%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 3.33 A.