HDM240U-124
HDM240U-124 Digital Power Corporation
Power (Watts): 160W (240W Forced Air)
Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.10" L x 2.44" W x 1.54" H (104.1mm x 62.0mm x 39.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 10 A
Написати відгук
Description: SUFFIX "U" = U-CHANNEL 2.46 X 4., Power (Watts): 160W (240W Forced Air), Features: Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 4.10" L x 2.44" W x 1.54" H (104.1mm x 62.0mm x 39.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 24V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 10 A.