HE12-1A83
HE12-1A83 MEDER
8512183000.pdf
Виробник: MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 5A; max.7.5kVDC; 50W
Mounting: PCB
Manufacturer series: HE
Operating temperature: -20...70°C
Contacts configuration: SPST-NO
Type of relay: reed switch
Release time: 1.5ms
Operate time: 3.2ms
Body dimensions: 65x15.5x14.5mm
Coil power consumption: 554mW
Contact resistance: 0.15Ω
Contact current max.: 5A
Switching capacity: 50W
Rated coil voltage: 12V DC
Switched voltage: max. 7.5kV AC; max. 7.5kV DC
Coil resistance: 260Ω
Min. insulation resistance: 10GΩ
на замовлення 38 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис HE12-1A83 MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 5A; max.7.5kVDC; 50W, Mounting: PCB, Manufacturer series: HE, Operating temperature: -20...70°C, Contacts configuration: SPST-NO, Type of relay: reed switch, Release time: 1.5ms, Operate time: 3.2ms, Body dimensions: 65x15.5x14.5mm, Coil power consumption: 554mW, Contact resistance: 0.15Ω, Contact current max.: 5A, Switching capacity: 50W, Rated coil voltage: 12V DC, Switched voltage: max. 7.5kV AC; max. 7.5kV DC, Coil resistance: 260Ω, Min. insulation resistance: 10GΩ.