Продукція > MEDER > HF24-1A54-8
HF24-1A54-8 MEDER
Relay_HF_Series_E.pdf
Виробник: MEDER
Category: Reed Electromagnetic Relays
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 5A; max.500VDC; 25W; PCB
Type of relay: reed switch
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 5A
Switched voltage: max. 500V DC
Switching capacity: 25W
Coil resistance: 1kΩ
Coil power consumption: 575mW
Mounting: PCB
Manufacturer series: HF
Contact resistance: 0.15Ω
Operating temperature: -40...85°C
Operate time: 3ms
Release time: 1ms
Min. insulation resistance: 10GΩ
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 5A; max.500VDC; 25W; PCB, Type of relay: reed switch, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 5A, Switched voltage: max. 500V DC, Switching capacity: 25W, Coil resistance: 1kΩ, Coil power consumption: 575mW, Mounting: PCB, Manufacturer series: HF, Contact resistance: 0.15Ω, Operating temperature: -40...85°C, Operate time: 3ms, Release time: 1ms, Min. insulation resistance: 10GΩ.