Продукція > HONGFA RELAY > HF7520/012-HSTP
HF7520/012-HSTP
HF7520/012-HSTP HONGFA RELAY
HF7520.pdf
Виробник: HONGFA RELAY
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 16A; 16A/250VAC
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
DC contacts rating @R: 10A / 30V DC
Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC
Relay variant: subminiature
Mounting: PCB
Coil resistance: 720Ω
Coil voltage min.: 9.6V DC
Coil voltage max.: 15.6V DC
Operate time: 15ms
Body dimensions: 22x16x10.5mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 200mW
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgSnO2
Operating temperature: -40...105°C
на замовлення 472 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 16A; 16A/250VAC, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, DC contacts rating @R: 10A / 30V DC, Switched voltage: max. 30V DC; max. 250V AC, Relay variant: subminiature, Mounting: PCB, Coil resistance: 720Ω, Coil voltage min.: 9.6V DC, Coil voltage max.: 15.6V DC, Operate time: 15ms, Body dimensions: 22x16x10.5mm, Release time: 5ms, Coil power consumption: 200mW, Contact resistance: 100mΩ, Contact material: AgSnO2, Operating temperature: -40...105°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HF7520/012-HSTP Виробник : HONGFA hf7520.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(22x10.9x16)mm THT