HFI-100505-2N2S
HFI-100505-2N2S Jaro Components Inc.
Jaro_Ind_Chip_SM_HFI_HighFrequencyMultilayer.pdf
Виробник: Jaro Components Inc.
Description: FIXED IND 2.2NH 300MA 160MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±0.3nH
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 160mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 300 mA