HFW24R-1STAE1LF Amphenol ICC (FCI)
hfwa01lf.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FPC BOTTOM 24POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 24
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.075" (1.90mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC BOTTOM 24POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 24, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.075" (1.90mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.