HIF3BA-30P-2.54W Hirose Electric Co Ltd
document?clcode=&productname=&series=HIF3B&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D31668_en
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 30
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.516" (13.10mm)
Insulation Height: 0.701" (17.80mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 1.043" (26.50mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 30, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Number of Positions Loaded: All, Termination: Wire Wrap, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.516" (13.10mm), Insulation Height: 0.701" (17.80mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 1.043" (26.50mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm).