HIF3BA-34P-2.54W
HIF3BA-34P-2.54W Hirose Connector
HIF3B_catalog-939435.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings HEADER 4WALL STAIGHT 34P 2.54MM WIRE-WRAP
на замовлення 93 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM, Packaging: Tray, Features: Keying Slot, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 34, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Number of Positions Loaded: All, Termination: Wire Wrap, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.516" (13.10mm), Insulation Height: 0.701" (17.80mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Overall Contact Length: 1.043" (26.50mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
HIF3BA-34P-2.54W HIF3BA-34P-2.54W Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=&productname=&series=HIF3B&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D31668_en Description: CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Packaging: Tray
Features: Keying Slot
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 34
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks
Number of Positions Loaded: All
Termination: Wire Wrap
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.516" (13.10mm)
Insulation Height: 0.701" (17.80mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Overall Contact Length: 1.043" (26.50mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.236" (6.00mm)