HKW40N120FHEI
HKW40N120FHEI Watech Electronics
HKW40N120FHEIV2.0Release.pdf
Виробник: Watech Electronics
Description: IGBT 1200V 80A TO-247-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 378 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247-3
Td (on/off) @ 25°C: 68ns/383ns
Switching Energy: 2.23mJ (on), 1.64mJ (off)
Test Condition: 600V, 40A, 12Ohm, 15V
Gate Charge: 300 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A
Power - Max: 441 W
на замовлення 1800 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 1200V 80A TO-247-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 378 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247-3, Td (on/off) @ 25°C: 68ns/383ns, Switching Energy: 2.23mJ (on), 1.64mJ (off), Test Condition: 600V, 40A, 12Ohm, 15V, Gate Charge: 300 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A, Power - Max: 441 W.