HKW40N120FHRA
HKW40N120FHRA Watech Electronics
HKW40N120FHRAV1.0EN.pdf
Виробник: Watech Electronics
Description: IGBT 1200V 80A TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247-3
Td (on/off) @ 25°C: 90ns/362ns
Switching Energy: 1.55mJ (on), 1.68mJ (off)
Test Condition: 600V, 40A, 12Ohm, 15V
Gate Charge: 307 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A
Power - Max: 441 W
Написати відгук
Description: IGBT 1200V 80A TO-247-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247-3, Td (on/off) @ 25°C: 90ns/362ns, Switching Energy: 1.55mJ (on), 1.68mJ (off), Test Condition: 600V, 40A, 12Ohm, 15V, Gate Charge: 307 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 160 A, Power - Max: 441 W.