HL1-HTM-DC48V-F Panasonic Electric Works
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15 A
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 25 ms
Release Time: 25 ms
Part Status: Obsolete
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 15 A, Switching Voltage: 125VAC - Nom, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 25 ms, Release Time: 25 ms, Part Status: Obsolete.